Pronorm 88 MD

Oblika in dizajn:
Pronorm 88MD je najnovejši sistem okenskih profilov proizvajalca KBE. Sistem izpolnjuje najzahtevnejše potrebe, ki se trenutno pojavljajo v PVC okenskih sistemih. Ali je to energijska učinkovitost, ekološka osveščenost, zvočna izolativnost ali varnost pred vlomi. Sistem ne omogoča krivljenja.
Alu obloga:
Je možna na večini izvedb.
Barva:
Izvedba je možna v več kot 40 različnih barvah renolitov, ki zajemajo RAL barvno lestvico in več vrst lesnih dekorjev.
Podrobnosti izdelka
Tehnične lastnosti oken Pronorm 88MD:
- Toplotna prevodnost profila Ug=1,0 W/m2K Ug*=0,89 W/m2K (*z vstavljeno peno)
- Zvočna zaščita okvirja 32 dB
- Zvočna zaščita okna do 45 dB
- Debelina profila 88 mm (okvir in krilo)
- 6 komorni profil
- Trojno tesnenje siva ali črna tesnila
- Zasteklitev od debeline 24 mm do 56 mm
- Uporaba neosvinčene plastike in recikliranega materiala na sredini profilov
- Uporaba neosvinčene plastike
Tehnične lastnosti stekel
Največji del okna predstavlja steklo. Glede na vaše želje in potrebe lahko izbirate med veliko vrsto stekel. Stekla se razlikujejo pri izolativnosti, zvočno izolacijo, varnost pred lomom in poškodbami, okrasnimi prečkami, prosojnostj(motna stekla, zrcalna stekla, ornament stekla…).
Toplotna izolativnost stekla
Standardno se vgrajuje v stavbno pohištvo dvoslojno steklo 4/16/4 (4 mm steklo, 16 mm medstekleni prostor in 4 mm steklo) s koeficientom toplotnega prehoda U= 1,1 W/m2K in zvočno izolativnostjo 32 dB. Za povečanje izolativnosti stekel se najpogosteje vgradi troslojno izolacijsko steklo 4/12/4/12/4 s koeficientom toplotnega prehoda 0,7 W/m2K.
Kaj pomeni k=1,1 ?
Faktor toplotne prevodnosti U se izraža z enoto W/m2K, ki nam pove koliko wattov toplotne energije preide skozi gradbeni element površine 1m2 v eni uri pri temperaturni razliki 1o C oz. 1 Kelvina. Faktor mora biti čim manjši, da bo skozi gradbeni element prešlo čim manj energije. Sodobno izolacijsko steklo – k=1,1 W/m2K
Zakaj se pojavi rosenje (kondenzacija) na steklih?
Preveč vlage v prostoru vodi k nastajanju plesni na stropu in stenah. Prostor je potrebno načrtno prezračit večkrat na dan po nekaj minut (pri tem zaprite grelna telesa). Suh in s kisikom obogaten zrak, se hitreje segreje, zato se v prostoru po zračenju hitro vzpostavi prijetna temperatura. Kratkotrajno zračenje je učinkovitejše od konstantnega zračenja z odprtim oknom na kip, hkrati pa tudi varčuje z energijo.